OldStars badminton

Samen blijven bewegen
Bij OldStars badminton speel je badminton op een rustiger tempo.
Wanneer?
Van oktober t/m juni is er elke vrijdagavond van 19:30 tot 21:00 in de MFA Safari OldStars badminton. De vrijdagavond zit momenteel VOL, maar er is ook goed nieuws:
NIEUW: Vanaf 4 februari 2026 starten we een tweede groep elke woensdagochtend van 10:00 tot 11:30 in de Bloemstedehal.
Voor wie?
OldStars badminton is uitermate geschikt voor 50-plussers die op een gezonde en verantwoorde manier willen gaan of blijven bewegen. OldStars badminton zal oud-badmintonners aanspreken, voor wie het normale spel te vlug is geworden. Maar het is ook een prima badminton-start voor als je nog nooit eerder hebt gebadmintond en op latere leeftijd wilt starten met badminton. Want dat is met het normale badminton een pittige opgave. Ook voor mensen die simpelweg niet meer zo snel kunnen bewegen, is OldStars badminton een leuke manier om van het spelletje te kunnen genieten.
Wat is er anders?
Om ervoor te zorgen dat iedereen mee kan doen, zijn er andere spelregels:
- Het speelveld is verkort: het voorveld en de achterste tramrail zijn 'uit'. Daardoor hoef je niet meer vooruit of achteruit te sprinten.
- Elke wedstrijd bestaat uit 2 sets tot 11 i.p.v. tot de 21. Er is geen verlenging.
- Het is toegestaan dat zodra de stand de 6 punten wordt bereikt (of eerder als het niet meer gaat), er een speler wordt gewisseld.
Bij OldStars badminton draait het niet om winnen, maar om gezelligheid, samen bewegen en plezier halen uit het spelletje dat badminton heet.
Hoe zit zo'n ochtend of avond eruit?
De warming-up is een keuze uit de Oldstars spelvormen, waarbij extra aandacht is voor balansoefeningen om vallen te voorkomen. De spelvormen zijn gebaseerd op het Athletic Skills Model. Het accent ligt op coördinatie en kracht, zodat je aanpassingsvermogen toeneemt en de kans op blessures en het valrisico vermindert.
Daarna krijg je een badminton-instructie op maat van de trainer. We volgen daarbij globaal dit trainingsprogramma. En je kan de instructie meteen toepassen bij het spelen van de onderlinge partijtjes die daarna volgen. We sluiten altijd af met strekoefeningen om je spieren lenig te houden. En daarna start de derde helft: we drinken nog even na in de kantine. We vinden de sociale contacten die je daarbij opdoet, net zo belangrijk als het badmintonnen zelf!
Wat heb je nodig?
Een sportieve outfit en binnensportschoenen. Je kan het eerste jaar een racket van ons lenen. Wij zorgen voor de shuttles en de netten. Een bidon/flesje met water bij je hebben kan prettig zijn. In de Safari is een kantine waar je na afloop iets kan bestellen. In de Bloemstedehal is de kantine niet open, dus moet je zelf koek en zopie meenemen voor de derde helft.
Wat kost dat?
Het kost 135,- voor een heel OldStars-seizoen van oktober t/m juni. Als je op beide dagen, woensdag en vrijdag, wilt komen, betaal je voor de tweede dag 20,- minder. Nieuwe leden betalen eenmalig 10,- inschrijfgeld. Als je later dan oktober start, betaal je een gedeelte van de contributie. Net zoals bij onze andere contributies, kan je halverwege opzeggen.
Omdat we de woensdag aan het opstarten zijn, kunnen we je die ochtend, vanaf nu t/m juni 2026 aanbieden voor 49,-
Voor dit bedrag krijg je elke week een uur badminton onder begeleiding van een trainer en een hoop gezelligheid, want na afloop sluiten we gezamenlijk af in de kantine. Vier keer per seizoen organiseren we een OldStars-toernooi met prijzen en is het eerste drankje (Safari) of hapje (Bloemstede) gratis.
Wil je meedoen of meer weten? Neem contact op met de OldStars commissie: Christine van der Meer, Esther du Pon en Ilse van der Velden.
Lees verder: Warming-up spelvormen OldStars.
Deel dit op: Facebook WhatsApp Email
